Vysočina Jihlava – FK Teplice

Vysočina bude v domácom prostredí usilovať o nápravu posledného neúspechu s Hradcom a súperom jej budú Teplice. Severočesi v minulom kole tiež neuspeli, keď doma odovzdali všetky body Mladej Boleslavi.

Dovtedy sa mohli tepličtí chváliť neporaziteľnosť a k tomu neinkasovaným gólom. Zápas s Mladou Boleslavi však Bwin žlutomodrá vrátil späť na nohy a kouč Šmejkal má o čom premýšľať. Jeho zverenci v domácom prostredí nepredviedli takmer nič a po zásluhe prehrali. “Teplice do nového ročníka vstúpili pod vedením nového kouča Smejkal úspešne. Keď v úvodných kolách vybojovali cenné body a vvenku neinkasoval žiadnu bránku. Ide o stabilizovaný tím, ktorý oproti minulej sezóne doplnili Hrubý a Urma. Opiera sa o kvalitné a organizovanú defenzívu a v zostave nájdeme niekoľko výrazných individualít, “upozorňoval kouč Hipp.

“Do zápasu pôjdeme s jednoznačným cieľom zvíťaziť. Na hráčoch vidíme Bwin veľké odhodlanie vybojovať vytúženú tri body. Veľmi dobre ale vieme, že proti nám bude stáť veľmi silný súper. Čaká nás strašne ťažký zápas v ktorom budeme obzvlášť potrebovať podporu našich fanúšikov,” verí v dobrú návštevnosť kouč Michal Hipp. Vysočina naposledy prehrala v Mladej Boleslavi s Hradcom 0: 1 keď zlyhala najmä v koncovke.

V ofenzíve sa trápia aj hosťujúci Teplice, ktoré doposiaľ strelil len dva góly, pričom tá jedna na body nestačila. Domáce porážku s Mladou Boleslavou tak chcú hostia do Bwin najskôr odčiniť a pokiaľ možno priviezť body späť. “Jihlava bude nepríjemná. Zatiaľ má dva body, ale mala nepríjemné súpera, výkony neboli zlé. Myslím si, že to bude ťažké stretnutie. My však musíme napraviť domáce zaváhanie a Bwin bonus priviezť body,” vyhlásil stopér Michal Jeřábek.

Rate this post