Slováci byli aktivnější v úvodních 20 minutách

Vytěžili z toho jen převahu v rohových kopech. V 10. minutě Varga nacentroval na Čmelík, který z pravé strany poslal míč bez váhání do šestnáctky, ale Vestenický z gólové parkety vystřelil nedorazí. Na druhé straně po brejku Halvadzic mířil těsně nad břevno.

 

Pak pohrozil tečovanou střelou z 20 m Haraslín, brankář Švédů míč sledoval jen očima, ale gól z toho nebyl. V 20. minutě Junas s námahou vytlačil do autu přímý kop Andressona. Slováci o pět minut dostali míč do sítě zásluhou Vestenický tipovanie iFortuna střele odražené od břevna za čáru, ale rozhodčí předtím viděli postavení mimo hru. Obraz hry se výrazněji nezměnil ani ve druhém poločase, ve kterém stejně převládaly osobní souboje mezi šestnáctka.

93dffae03609ae8b23ec1889cec6_r4 3_w252_h189_g711a6ef2c94811e6875c0025900fea04

Snahu oběma mladým mužstvům nelze upřít, ale ve finální fázi jim chyběla myšlenka. Z čistého nebe tak pohrozili Švédové, Andersson přímý kop s námahou vytěsnil Junas do strany a následně mu pomohli spoluhráči uklidit míč do bezpečí. Slováci sice vyhráli 9: 4 na rohové kopy, ale ani standardní situace na obou stranách gól nepřinesly. Junas se musel pak ještě vytáhnout při dělovce kapitána Anderssonaz 25 m, ale ani to už na skóre nic nezměnilo. Roland Larsson, trenér Švédska 17: “Byl to velmi náročný duel. Jsme spokojeni se ziskem bodu a postupem do semifinále. Když jsme šli na tento závěrečný turnaj ME, tak jsme nečekali, že dojdeme až tak daleko.

 

Je to perfektní úspěch pro švédský fotbal , v této věkové kategorii jsme tak daleko ještě nebyly. se Slováky jsme očekávali náročný duel, protože mají kvalitní tým. Obě mužstva měli šance, ale ne vyložené, takže spokojenost s výsledkem může být na obou stranách. ” Ladislav Pecko, trenér SR 17: “Pro nás bylo tipovani Fortuna milým překvapením, že jsme si vybojovali postup do semifinále. Za dva roky jsme nevyhráli žádný turnaj, až teď, a jsem z toho šťastný. Po dvou zápasech jsme věděli, že nás čeká náročné Švédsko , proto jsme se snažili dát gól ještě v prvním poločase. Švédové hráli disciplinovaně a fyzicky byli na tom lépe. Škoda, že nám ty standardní situace nevyšly lépe, ale na druhou stranu musím kluky pochválit, že vydržely v takovém tempu hrát tři utkání.

 

Jsem rád, že to kluci zvládli. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho však mají k dobru nedělní zápas v Lyonu. Monako do Ligue 1 Fotbalisté AS Monako si v sobotu vybojovali postup mezi francouzskou fotbalovou elitu a po dvou letech si opět zahrají v nejvyšší tamní soutěži. Definitivu návratu do Ligue 1 jim dalo sobotní vítězství 1: 0 na půdě Nimes. O zisku tří bodů pro hosty rozhodl v nastaveném čase druhého poločasu senegalský útočník Ibrahima Touré. Fotbalisté Nimes bojovali proti vedoucímu týmu tabulky po většinu zápasu s deseti hráči, v 22. min hlavní rozhodčí utkání vyloučil obránce Benoita Poulain. AS Monako, který sestoupil do nižší soutěže v roce 2011 po 34 letech mezi elitou, má v tabulkovém pořadí šestibodový náskok před druhým Guingamp a osmibodový před týmem Nantes, který odehrál o jedno utkání méně.

Slováci byli aktivnější v úvodních 20 minutách 4.00/5 (80.00%) 1 vote